مشروح اخبار پردیس ارس :


اخبار دانشجو

    اطلاعیه شماره 1- پذیرش دانشجو در دوره دکتری و کارشناسی ارشد از طریق شیوه نامه در پردیس بین المللی ارس

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران بر اساس مجوز شماره 111619/2 مورخ 1396/05/25 معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری برای نیمسال اول سال تحصیلی 98-1397 در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف از طریق بررسی سوابق آموزشی- پژوهشی و مصاحبه دانشجو می پذیرد. شیوه نامه دکتری و کارشناسی ارشد در سایت پردیس بین المللی ارس به نشانی aras.ut.ac.ir در بخش اخبار آموزشی ارائه شده است.

ضمنا ثبت نام الکترونیکی از روز شنبه مورخ 97/05/20 لغایت چهارشنبه مورخ 97/05/31 از طریق سامانه admission.ut.ac.ir صورت می پذیرد.

علاقه مندان می توانند برای ثبت نام الکترونیکی و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس academics.ut.ac.ir و یا وبگاه پردیس بین المللی ارس به آدرس بالا مراجعه نمایند.

شایان ذکر است کلیه داوطلبان موظفند در تاریخ های مقرر فوق ثبت نام الکترونیکی نموده و پس از اقدام با در دست داشتن تأییدیه ثبت نام الکترونیکی برای انجام مصاحبه به دفتر پردیس بین المللی ارس در تهران به آدرس بلوار کشاورز- خیابان قدس – نیش کوچه شاهد -پلاک 37 جدید- طبقه سوم مراجعه نمایند. لازم به ذکر است در صورت عدم ثبت نام الکترونیکی، انجام مصاحبه امکان پذیر نمی باشد.

    شهریه تحصیلی

برای مشاهده شهریه تحصیلی مقاطع مختلف در پردیس ارس در لینک زیر کلیک نمایید.
  دانلود شهریه تحصیلی

    لیست پذیرفته شدگان آزمون دکتری اختصاصی در رشته مشاوره پردیس بین المللی ارس نیمسال اول سال تحصیلی 97-98

شماره پرونده داوطلب نام خانوادگی نام نام پدر
123303 گودرزی مریم علیرضا
122900 میرشجاع میناسادات سیدمحمود
123254 خالدیان محمد محمدصالح
123521 سیدمجیدی سالار محمود
123157 دانش فرشته منعم
123744 رحیمی فاطمه السادات سیدعبداله
123903 مستعان مجدالدین مرتضی

    برنامه درسي و امتحانی نيمسال تحصيلي 1397 - مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي

بدينوسيله به اطلاع مي رساند، دانشجويان محترم كليه رشته هاي فعال در پرديس بین المللی ارس مي توانند برنامه درسي و امتحاني خود را از لينك هاي كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي دانلود نمايند. لازم به توضيح است كه نمايندگان كلاس‌ها مي‌بايست در خصوص تشكيل كلاسهاي درسي با اداره آموزش پردیس بین المللی ارس در ارتباط باشند.
  نكته ۱: حتماَ كنترل نمائيد که كد دروس اخذ شده در سامانه جامع آموزش (قسمت اطلاعات جامع دانشجو، لینک مشغول به تحصیل) مطابق كدهاي ارائه شده در فايل‌هاي پيوست بالا باشد.
  نکته 2: برنامه امتحاني هر يك از مقاطع تحصيلي در لينك هاي بالا اطلاع رساني شده است، در صورتي كه دانشجويان درخواستی در اين خصوص داشته باشند، نهايتاً تا ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۷ مي توانند درخواست خود را كه به امضا و تائيد اکثریت دانشجويان کلاس رسيده باشد را از طريق نماينده كلاس تحويل اداره آموزش نمايند .

تذكر بسیار مهم: تغيير تاريخ امتحانات بعد از زمان مشخص شده در بالا امكان پذير نخواهد بود.

    شیوه نامه امتحان جامع دانشجویان دکتری تخصصی

  قابل توجه دانشجویان دکتری
احتراماً، شیوه نامه آزمون جامع ویژه دانشجویان دوره دکتری تخصصی، به شرح پیوست، اطلاع رسانی می شود. بدیهی است دانشجویانی مجوز انجام امور مربوط به طرح پژوهشی (پروپوزال) را خواهند یافت که نمره قبولی آزمون جامع را اخذ ارائه کرده باشند.


  شیوه نامه امتحان جامع
   امام جمعه خبر داد:

    دانش آموختگی اولین دانشجوی خارجی پردیس های بین الملل دانشگاه تهران

رییس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران از دانش آموختگی اولین دانشجوی خارجی پردیس های بین الملل دانشگاه تهران خبر داد. زهرا امام جمعه دراین باره اظهارکرد: 13 تیرماه مراسم دانش آموختگی اولین دانشجوی خارجی مقطع دکتری در پردیس های بین الملل ارس دانشگاه تهران برگزارخواهد شد.
وی افزود: خانم لحاظ مبارک از کشور عراق، اولین دانش آموخته خارجی پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران در رشته زبان و ادبیات انگلیسی است که از رساله دکتری خود با عنوان: حمایت، مهارت های تفکر انتقادی و استفاده از راهبردهای یادگیری (مورد مطالعه: دانشجویان زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی سطح ماقبل پیشرفته عراق) تحت راهنمایی دکتر عباسعلی رضایی و مشاوره دکتر علی اکبر خمیجانی فراهانی دفاع خواهد کرد.
رییس پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران یادآور شد: درمراسم دانش آموختگی اولین دانشجوی خارجی که روز چهارشنبه 13 تیر ماه 1397در سالن همایش های دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار می شود تعدادی از مسئولین پردیس و جمعی از استادان و دانشجویان حضورخواهند داشت.
وی درادامه با بیان اینکه حضور دانشجويان خارجي در دانشگاه‌هاي ايران باعث توسعه تعاملات بين‌المللي دانشگاه ها می شود، عنوان کرد: در برنامه‌ريزي‌هاي وزارت علوم، كشورهاي هدف براي جذب دانشجو، كشورهايي هستند كه همسويي فرهنگي بيشتري با كشور ما دارند. عضو هیات علمی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: هم‌اكنون حدود 200 دانشجوی فعال در پردیس بین الملل ارس دانشگاه تهران مشغول به تحصیل هستند و بیش از 1000 دانشجو نیز دانش آموخته شده اند که امیدواریم در آینده با چشم‌اندازی که برای این پردیس ترسیم شده است، این مسیر با سمت و سوی بهتری ادامه یابد. وی همچنین با بیان اینکه پردیس ارس یکی از پردیس بین المللی دانشگاه تهران به شمار می آید، یادآور شد: دو هدف دراینجا دنبال می شود یکی پذیرش دانشجویان خارجی و دیگری بسترسازی برای ادامه تحصیل متقاضیان ورود به دانشگاه ها که قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند. به گفته ایشان، علاقه خروج از ایران حالا بيشتر در دوره‌های تحصيلات تكميلی است که با توجه به وضعیت جمعیت جوان کشور این اتفاق به نفع کشور ما نخواهد بود.
امام جمعه افزود: مهمترين هدف دانشگاه تهران، ارتقاي جايگاه بين المللي آن است که درهمین راستا پرديس ارس در تلاش است تا از طريق گسترش همكاري هاي آموزشي بين المللي، تقويت فعاليت هاي پژوهشي و فناوري درسطح بين المللي و بهينه سازي زيرساخت ها و فرآيندهاي همكاري بين المللي به اين مهم دست يابد كه البته تحقق این مهم با همكاري همه بخش هاي دانشگاه امكانپذير خواهد بود. وی درخاتمه اضافه کرد: پردیس ارس یک پردیس منطقه‌ای است که با اهداف خاص و پس از بررسی نیازهای منطقه و با توجه به مطالباتی که از سوی مقامات و مسئولان منطقه‌ای صورت گرفت، برای پاسخگویی به نیازها و ضرورت‌های منطقه و کشورهای همسایه توسط دانشگاه تهران در سال 90 ایجاد شد.