قابل توجه پذیرفته شدگان مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری تخصصی - پردیس بین المللی ارس - نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

تعداد بازدید:۴۵۷۹

قابل توجه پذیرفته شدگان مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری تخصصی - پردیس بین المللی ارس - نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

با سلام و آرزوی موفقیت، ضمن تبریک قبولی شما در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران عرصه علم و تحقیق، امید داریم به لطف خداوند متعال در مسیر پیشرو موفق و سرفراز باشید. بدینوسیله به اطلاع پذیرفته شدگان مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری تخصصی می رساند، فرآیند ثبت نام در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران به دو صورت الکترونیکی (غیر حضوری) و حضوری می باشد که با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و عدم امکان مراجعه حضوری دانشجویان به منظور انجام ثبت نام حضوری، مدارک مورد نیاز جهت تکمیل پرونده های آموزشی دانشجویان را که در ادامه آمده است، می بایست از طریق پست پیشتاز به آدرس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران واقع در شهرستان جلفا ارسال نمایند.

آدرس پردیس بین المللی ارس:
آذربایجان شرقی – منطقه آزاد ارس – شهرستان جلفا – بلوار امام خمینی – مجتمع پردیس های بین المللی ارس – پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران - دفتر اداره آموزش پردیس

کدپستی: ۵۴۴۱۶۵۶۴۹۸ - تلفن های تماس: ۰۴۱۴۲۰۲۴۸۲۵ الی ۰۴۱۴۲۰۲۴۸۲۷ داخلی های ۳۰۱ - ۳۱۰- ۳۰۶

لازم به توضیح است، پذیرفته شدگانی که امکان ارسال مدارک از طریق پست پیشتاز برایشان مقدور نیست می توانند مدارک خود را تا تاریخ مذکور به صورت دستی به آدرس بالا واقع در جلفا و یا به دفتر مرکزی پردیس واقع در تهران به آدرس "خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش کوچه محمد علی اسلامی ندوشن، پلاک ۳۷، طبقه ۳ - سرکار خانم عسگری" تحویل دهند.

خواهشمند است قبل از ارسال مدارک، کلیه مطالب زیر و اطلاعیه های درج شده در سایت پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران به آدرس: aras.ut.ac.ir را به دقت مطالعهنموده و تمام مدارک را به صورت کامل و مرتب شده در کاور ارسال نمائید.

تذکر مهم: پذیرفته شدگانی که ثبت نام الکترونیکی و ارسال مدارک خود را انجام نداده و یا تکمیل ننموده باشند منصرف از تحصیل تلقیخواهند شد.
مدارک مورد نیاز و مهلت ارسال مدارک به منظور تکمیل فرآیند ثبت نام:
الف) مهلت ارسال مدارک:
تا روز شنبه مورخ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ خواهد بود.

ب - مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام‌:
ب -۱) اصل مدرک‌ کارشناسی (برای پذیرفته شدگان هر دو مقطع دکتری و کارشناسی ارشد)،
 اصل مدرک کارشناسی ارشد (برای پذیرفته شدگان مقطع دکتری) مورد تایید "وزارت علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری"، "وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی"‌ یا "شورای عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی"‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ قید شده‌ باشد‌.

- تبصره ۱) پذیرفته‌شدگانی که اصل‌ مدارک‌ کارشناسی یا کارشناسی ارشد ذکر شده در بند قبلی را به دلیل نداشتن پایان خدمت و .. نمی توانند دریافت نمایند، لازم است‌ اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه‌ یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک که نشان دهنده فراغت از تحصیل دانشجو تا قبل از ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ و با درج تعداد واحدهای گذرانده شده و معدل کل می باشد را ارائه‌ نمایند.
- تبصره ۲) پذیرفته‌شدگانی که دارای مدرک تحصیلی معادل می‌باشند لازم است واجد شرایط مفاد «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های مقاطع بالاتر» مصوب جلسه ۸۴۵ مورخ ۱۳۹۲/۰۴/۱۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری‌ (که طی بخشنامه شماره ۲/۷۷۶۳۳ مورخ ۱۳۹۲/۰۵/۲۸ توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده است) باشند.

ب -۲) کپی کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم و یا مدرکی که وضعیت‌ نظام‌ وظیفه‌ پذیرفته شده را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی» دفترچه کنکور مشخص نماید.

ب -۳) ریز نمرات مقطع قبلی

ب -۴) ارائه گواهی معتبر مبنی بر موافقت با استفاده از سهمیه (مربیان، ایثارگران) برای آن دسته از پذیرفته شدگانی که از امتیاز ایثارگری و یا مربی در آزمون اختصاصی پردیس استفاده نموده‌اند.

* به منظور تعیین وضعیت شهریه واریزی برای پذیرفته شدگانی که از سهمیه ایثارگران استفاده نموده اند، لازم است گواهی دال بر تعهد پرداخت شهریه تحصیلی توسط بنیاد شهید محل تحصیل (شهرستان جلفا) را به امور مالی پردیس تحویل نمایند.

ب -۵) ارائه حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی بدون قید و شرط سازمان متبوع برای پذیرفته شدگانی که کارمند دولت هستند. (این بند برای کارکنان دولت الزامی است)

ب -۶) فرم های مورد نیاز به منظور تکمیل پرونده
ب -۶-۱) پذیرفته شدگان گرامی لازم است برای ارسال مدارک فیزیکی خود" فرم تحویل مدارک و پذیرش - PDF" را دریافت کرده و به منظور انجام امور ثبت نام توسط همکاران پردیس به ترتیب مراحل درج شده در فرم، ارسال نمایند.

ب -۶-۲) تکمیل فرم های زیر به صورت تایپی و امضاء شده:

* ثبت نام word - PDF

* مشخصات word - PDF

* تعهد عدم تحصیل همزمان در دو رشته و فارغ التحصیل شدن از مقطع قبلی word - PDF

* درخواست فرد مشمول در حال خدمت word - PDF (ویژه پذیرفته شدگانی که در حال خدمت می باشند)

* برگ درخواست ترخیص از خدمت سربازی word - PDF (ویژه پذیرفته شدگانی که در حال خدمت می باشند )

* اعلام قبولی در پردیس و تشکیل پرونده word - PDF (ویژه دانشجویانی که نیاز دارند قبولی خود را به سازمان مورد نظرشان ارائه نمایند.)

* تعهدنامه ادامه تحصیل دانشجوی دکتری و ارائه مدرک زبان word - PDF

تذکر:لازم به ذکر است اطلاعیه فرم بررسی صلاحیت عمومی مخصوص پذیرفته شدگان مقطع دکتری تخصصی متاقبا اعلام می گردد.
تذکرات مهم:
* از پذیرفته‌شدگانی‌که در مقطع قبلی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل‌ نشده باشند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و قبولی آنان کان‌‌لم‌یکن تلقی‌ خواهد شد.
* معدل مقاطع قبلی پذیرفته‌ گان باید با معدلی‌‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام یا نهایتاً در مرحله مصاحبه اعلام‌ نموده اند یکسان‌ باشد. بدیهی است در غیر این صورت از ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده باشد) خودداری خواهد شد.
* در هر مرحله از ثبت نام و هنگام تحصیل، چنانچه مشخص گردد که دانشجو حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور نبوده، قبولی وی باطل و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
* تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی بصورت تمام وقت است. لازم به ذکر است که پذیرش دانشجویان در این پردیس مطابق ضوابط نوبت روزانه (شهریه پرداز) محسوب می شود. * علی‌رغم برگزاری کلاس‌ها در ترم جاری در روزهای پایانی هفته، پردیس بین المللی ارس الزامی در زمانبندی کلاس‌ها در آخر هفته نخواهد داشت.
* از آنجا که تغییر گرایش و نقل و انتقال پذیرفته شدگان دوره های تحصیلات تکمیلی میسر نمی باشد، لذا در این خصوص درخواست های داوطلبان قابل بررسی نخواهد بود.

  • پذیرفته شدگان نهایی در مقطع دکتری تخصصی، در صورت نداشتن گواهی زبان عمومی مورد قبول دانشگاه تهران، الزامی است حداکثر تا قبل از آزمون جامع ( تا پایان ترم 3)، حد نصاب قبولی نمره زبان عمومی را بر اساس مقررات دانشگاه تهران که در شیوه نامه زبان عمومی به طور کامل توضیح داده شده است احراز نمایند.  
  • به منظور اطلاع از برنامه های درسی و زمان تشکیل کلاسها با کارشناس برنامه ریزی اداره آموزش پردیس جناب آقای رشیدزاده (42024824-041- داخلی 306) در ارتباط باشید.
  • دانشجویان محترم می توانند به منظور اطلاع از فرآیندهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه تهران فایل پیوست را دانلود نموده و مطالعه نمایند.
 


( ۲۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.